fbpx
skip to Main Content
+371 20 004 172 info@vpalv.com

Cietušajiem sniegtā palīdzība

Cietušo aizsardzības biedrībā “VPA” pēc palīdzības ir vērsušies jau vairāki cietušie. Katra cietušā stāsts ir atšķirīgs, taču tie visi ir ar traģiskām un sāpīgām sekām. Biedrības pārstāvji aktīvi darbojas cietušo interešu pārstāvībai gan Latvijas, gan ārvalstu apdrošināšanas sabiedrībās, kā arī tiesās, lai cietušie saņemtu atbilstošu apdrošināšanas atlīdzību.

Bojā iet visa cietušā ģimene

Cietušais 2012. gada 21. decembrī cieta ceļu satiksmes negadījumā, kuru izraisīja Polijas Republikas pilsonis. Cietušais ceļu satiksmes negadījuma brīdī bija 35 gadus vecs vīrietis ar labu izglītību, darba iespējām un sakārtotu ģimenes dzīvi. Taču negadījuma laikā cietušais bija aculiecinieks tam kā vienā mirklī tiek sagrauta visa viņa dzīve, jo tajā bojā gāja viņa paši tuvākie ģimenes locekļi – viņa sieva un 3 gadus vecā meita. Turklāt cietušais pats kļuva par invalīdu uz visu mūžu, kas būtiski ietekmē un apgrūtina viņa ikdienas dzīvi.

Pēc ceļu satiksmes negadījuma (2014. gadā), cietušais no atbildīgā apdrošinātāja bija saņēmis apdrošināšanas atlīdzību par materiālajiem zaudējumiem. Taču, kaut arī cietušā intereses pēc ceļu satiksmes negadījuma pārstāvēja vairāki advokāti, apdrošināšanas atlīdzību par nemateriālajiem zaudējumiem (morālo kaitējumu) cietušais bija saņēmis nepilnīgā apmērā (EUR 996,02).

2018. gada septembrī cietušais vērsās Biedrībā pēc palīdzības un jau 2019. gada martā no atbildīgā apdrošinātāja saņēma apdrošināšanas atlīdzību par nemateriālajiem zaudējumiem EUR 27 462,56. Tomēr, arī šī apdrošināšanas atlīdzības summa nav atbilstoša Eiropas Savienības tiesību aktos noteiktajam apdrošināšanas atlīdzības apmēram, tāpēc šobrīd Biedrība cietušā vārdā tiesājas ar atbildīgo apdrošinātāju, lai cietušais saņemtu adekvātu un Eiropas Savienības tiesību aktiem atbilstošu apdrošināšanas atlīdzības apmēru.

Lasīt vairāk...

Tūristi cieš, braucot taksometrā

2018. gada 20. oktobrī, Polijā, Varšavā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā cieta tūristi (vīrs un sieva) no Latvijas. Abi tūristi negadījuma laikā atradās taksometrā kā pasažieri. Ceļu satiksmes negadījumā cietušie guva vidēji smagus miesas bojājumus un psiholoģisku traumu. Cietušie bija pieraduši baudīt pilnvērtīgu, aktīvu dzīvi, regulāri ceļojot, ziemā slēpojot kalnos, kā arī apciemojot bērnus un mazbērnus, kuri dzīvo citās valstīs. Kaut arī pēc nelaimes gadījuma abi cietušie saņēma pirmo neatliekamo palīdzību, radītās traumas cietušajiem liek ārstēties vēl šobrīd un pašreiz viņu veselības stāvoklis neļauj pilnvērtīgi baudīt dzīvi tā, kā viņi to darīja iepriekš. Ceļu satiksmes negadījums cietušajiem arī radīja morālu traumu.

Biedrība pārstāv cietušo intereses Polijas apdrošināšanas sabiedrībā, lai cietušie varētu saņemt apdrošināšanas atlīdzību par nemateriālajiem zaudējumiem (morālo kaitējumu), kas tiem tika nodarīts ceļu satiksmes negadījuma laikā gūto traumu dēļ.

Lasīt vairāk...

Pasažiere iekļūst avārijā, pēc kuras ilgstoši cīnās par dzīvību

2017. gadā cietusī, braucot no Nīderlandes, cieta ceļu satiksmes negadījumā Vācijā un guva ļoti smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai, un līdz mūža beigām būs invalīde. Cietusī pēc ceļu satiksmes negadījumā izdzīvoja tikai pateicoties Vācijas ārstu profesionālajai rīcībai, jo neviens nedeva lielas cerības, ka ar tik nopietnām traumām cietusī izdzīvos.

Cietusī ir trīs bērnu māte, kura ikdienā viena veic bērnu audzināšanu un apgādāšanu un jau vairākus gadus dzīvoja un strādāja ārzemēs. Taču ceļu satiksmes negadījums cietušās dzīvi pilnībā izmainīja. Kopš ceļu satiksmes negadījuma, cietusī joprojām turpina ārstēties un veikt dažādas operācijas, lai cīnītos par savu dzīvību un veselību. Turklāt, veselības problēmu dēļ, cietusī vairs nespēs atgriezties iepriekšējā darbā Nīderlandē, kurā spēja nopelnīt iztikas līdzekļus savai un savu bērnu uzturēšanai, kā arī atrast citu darbu Latvijā viņai būs ļoti problemātiski.

Biedrība pārstāv cietušās intereses un cietusī no atbildīgās apdrošināšanas sabiedrības saņēma apdrošināšanas atlīdzību par ārstēšanās izdevumu segšanu un daļēju atlīdzību - EUR 19 228,00 apmērā, par nemateriālajiem zaudējumiem (morālo kaitējumu). Taču šobrīd Biedrība pārstāv cietušās intereses tiesvedībā, kurā tiek prasīts apdrošinātājam atlīdzināt adekvātu atlīdzību par nemateriālajiem zaudējumiem (morālo kaitējumu), kā arī zaudējumiem, kas saistīti ar darbspēju zudumu.

Lasīt vairāk...

Kravas auto vadītājs riskē ar dzīvību, lai glābtu citus

Cietušais ir tālbraucējs – šoferis, kura ikdienas pienākumos ietilpst kravas automašīnas vadīšana gan pa Eiropas Savienības dalībvalstīm, gan ārpus tās. 2018. gadā Norvēģijā cietušais vadīja kravas automašīnu un, izvairoties no sadursmes ar pretī braucošo vieglo automašīnu, nobrauca no ceļa. Cietušais, upurējot savu veselību, glāba vieglās automašīnas pasažieru dzīvības, taču pats guva vidēji smagus miesas bojājumus. Gūto traumu ārstēšanu cietušais veic vēl šobrīd un to sekas būs jūtamas visu dzīvi.

Biedrība pārstāv cietušā intereses, lai viņš no Norvēģijas apdrošināšanas sabiedrības saņemtu Norvēģijas likumdošanai atbilstošu apdrošināšanas atlīdzību par ceļu satiksmes negadījumā radītajiem zaudējumiem.

Lasīt vairāk...
Back To Top